Agenda

Już 19 października 2018 r. w Double Tree by Hilton Hotel Wrocław zdobędziesz unikatową wiedzę, podniesiesz swoje kompetencje i zmienisz jakość swojej pracy na lepszą!

Plan spotkania dopasowany został tak, aby w maksymalny sposób przyswoić przekazaną wiedzę i wyciągnąć maksimum korzyści. Zagadnienia poruszane w trakcie prelekcji odniosą się do osobistych oraz zawodowych motywatorów napędzających realizację marzeń, celów, poruszając obszary zmiany, odwagi, odpowiedzialności, perswazji czy władzy. Agenda uwzględnia także czas na rozmowy przy kawie, stwarzając unikatową możliwość nawiązywania nowych relacji i networkingu. Dodatkowo, dla posiadaczy certyfikatów, za udział w konferencji przysługuje 7 PDU.

pic403
08:00
08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
08:00
08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
Agenda 19.10.2018 r.
Agenda 19.10.2018 r.
Rejestracja uczestników
08:00 - 09:00
Rejestracja uczestników

Rejestracja uczestników Konferencji odbywać się będzie w wyznaczonych stanowiskach. W trakcie rejestracji wydawane będą imienne identyfikatory oraz welcomepacki.

Otwarcie Konferencji - Maciej Orłoś wraz z PMI PC Oddział Wrocław
09:00 - 09:30

Grand Openning Speech - Joanna Heidtman &Piotr Piasecki
09:30 - 10:30
SENSOTWÓRCZOŚĆ

Jak nowe paradygmaty wpływają na efektywność zespołów? Jak tworzyć różnorodne zespoły? Jak dopasować styl przywództwa? Jak sensownie organizować zespoły i ich pracę? W pierwszej części prelekcji przeanalizujemy największe dylematy firm i liderów związane ze zmianą paradygmatów działania organizacji. Przyjrzymy się temu jakie cechy ma nowy świat firm, w których dominują pracownicy wiedzy. Co się zmieniło w obszarze ich zaangażowania i motywacji? Jakiego modelu pracy oczekuje “nowy człowiek”? Jaki styl przywództwa i jaka rola lidera się sprawdza?. Przedstawimy syntezę kluczowych czynników zmieniających postrzeganie nowoczesnych zespołów. Postaramy się wyjaśnić dlaczego dawna wiedza o zespołach może się nie sprawdzać i czego wymaga nowoczesny zespół aby mógł działać efektywnie. W drugiej części prelekcji uczestnicy będą mogli wypełnić prosty kwestionariusz diagnostyczny a następnie skonfrontować jego wyniki z tezami i rekomendacjami zaprezentowanymi w książce sensotwórczość. Liczymy na to, że prelekcja będzie okazją do podważenia status quo i inspiracji do podjęcia sensownych działań w firmie, zespole i we własnym stylu pracy.

The Grand Opening Speech - Joanna Malinowska-Parzydło
09:30 - 10:30
Marka osobista – projekt na całe życie. Od zarządzania projektami klienta do zarządzania własną reputacją.

Przerwa networkingowa
10:30 - 11:00

W trakcie przerwy uczestnicy będą mieli czas i okazazję na wypicie kawy i nawiązanie nowych relacji.

Kuba Szczepanik
11:00 - 11:45
Jak zatrudnić i współpracować ze specjalistami od Agile?

Jak zatrudnić i współpracować ze specjalistami od Agile? Specjalistów związanych z tematem zwinności (Scrum Masterzy, Agile Coache) ciężko zatrudnić, a jeszcze ciężej utrzymać w firmie na dłużej. Podaż talentów z tych obszarów jest na rynku nadal nieduża, a osoby już z kilkuletnim doświadczeniem mogą przebierać w ofertach. Z powodu braku możliwości zbudowania wewnętrznych zespołów wspierających Agile wiele organizacji wykorzystuje zwinność w niedoskonały sposób lub jest zmuszona do przeznaczania dużych środków na trenerów i konsultantów zewnętrznych. Na bazie doświadczeń praktycznych związanych z zatrudnianiem Agile Coachów i Scrum Masterów w Grupie Allegro i mBanku opowiem jakie niuanse pomagają zatrudnić poszukiwanych na rynku specjalistów i jakie aspekty mają znaczenie przy utrzymaniu takich osób w firmie. Poruszę między innymi dopasowanie specjalisty do zespołu i firmy, sposoby zarządzania nimi, ale też kwestie związane z poczuciem wpływu na zmiany w firmie i możliwością ciągłego rozwoju. Możliwe, że rady związane z rolami zwinnymi są uniwersalne dla wszystkich rzadkich specjalizacji ze świata IT.

Prof. Agata Gąsiorowska
11:45 - 12:30
Pieniądze a relacje międzyludzkie

Zgodnie z teorią Margaret Clark, całe spektrum relacji międzyludzkich można podzielić na relacje oparte na wspólnocie i relacje oparte na wymianie. Te dwa rodzaje funkcjonowania społecznego opierają się na różnych normach, zasadach i mechanizmach. W przypadku relacji opartych na wymianie, podstawowym standardem funkcjonowania jest mierzenie wartości za pomocą pieniędzy. W swoim wystąpieniu przedstawię wyniki badań empirycznych, które pokazują, w jaki sposób posługiwanie się pieniędzmi wpływa na zmiany odnośnie relacji u dorosłych i dzieci.

Networkingowy Lunch
12:30 - 13:30
Lunch

Klaudia Pingot - Spec Babka
13:30 - 14:30
Psychologia zmiany. 5 rzeczy, których musimy się oduczyć,  aby pójść do przodu. (O zmianie i nawykach oduczania się)

Kreatywny wykład z dużą dawką praktycznej, psychologicznej wiedzy oraz szczyptą poczucia humoru. “Psychologia zmiany. 5 rzeczy, których musimy się oduczyć, aby pójść do przodu “ Najbliższe lata naszego życia jeszcze bardziej przyspieszą. Nie tylko będziemy musieli nauczyć się skutecznie zarządzać zmianą – w swoim życiu rodzinnym, biznesie, karierze, ale także będziemy musieli nauczyć się zarządzać niepewnością. Ostatnia dekada należała do tych, którzy skutecznie się uczyli, najbliższe lata będą wymagać od nas, abyśmy skutecznie się się oduczyli– pewnych nawyków myślenia i zachowań. Klaudia Pingot – SpecBabka opowie o tym, w jaki sposób wpływać na swój umysł i ciało, jak rozwijać swoją inteligencję społeczną i kreatywne myślenie, jak przestać się bać. Prelegentka powoła się na życiowe case studies a przykłady najnowszych badań psychologicznych będzie przeplatać ciekawym storytellingiem.

Przerwa kawowa

The Closing Speech - Waldemar Dziwniel
14:45 - 15:45
Techniki aktorskie w biznesie – jak scena przenika się z rzeczywistością

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”. To metafora Szekspira, która do dzisiaj nie straciła na swojej aktualności. Każdy coś gra, każdy stara się wywrzeć wpływ na innych ludzi, lub wręcz przeciwnie – z tego wpływu się wycofać. W trakcie wystąpienia dowiemy się, jak wzmacniać niektóre pożądane zachowania, a jak osłabiać te, z których chcielibyśmy zrezygnować. Jak bardzo ważna jest wymowa i do czego służy – z wyłączeniem treści przekazu. Porozmawiamy o technikach panowania nad emocjami. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby dowiedzieć się, kim sami jesteśmy i gdzie ukrywa się nasza osobista prawda. To również temat, który paradoksalnie z biznesem nierozerwalnie się wiąże.

Przerwa kawowa

Panel dyskusyjny - Maciej Orłoś
16:00 - 17:00
Panel Dyskusyjny

Afterparty & Networking od 17 do ostatniego gościa!

Specjalnie dla uczestników konferencji, ale także dla prelegentów i wolontariuszy PMI PC przygotowujemy miejsce do celebrowania projektu i wymiany wizytówek w części nieoficjalnej konferencji! Zapraszamy 🙂